בכיר, כך רשת הלינקדאין תעזור לך למצוא את האתגר הבא שלך


איך להתגבר על מחסומי כתיבה בלינקדאין

מציאת עבודה בעידן החדש היא תמיד אתגר ובמיוחד לבכירים.

קיבצתי כאן המלצות אפקטיביות מה ניתן לעשות ת'כלס לטובת בכירים המחפשים את המקום הבא שלהם, אם כי אציין שמרבית ההמלצות תקפות גם לעובדים בתחילת דרכם!

ההמלצות מתבססות על הידע שלי במיתוג אישי והיכרותי עם לינקדאין.

1. השקיעו בכרטיס הלינקדאין שלכם – תמונה, כותרות, תקציר ופירוט ניסיון מקצועי עכשווי ובעבר. זה חשוב הן לצורך קידום אורגני במנוע החיפוש והן לצורך מיתוגכם כמקצוענים. כרטיס מושקע = אדם רציני.

2. ציינו בתוכן הכרטיס גם את המיומנויות הרכות שלכם – לדוגמא סתגלנות, חשיבה יצירתית, יכולת לעבוד בצוות. תוצאות מחקר חדש שערכו פרופ' ליאת קוליק וד"ר בני בנימין מאוני. בר-אילן מוכיחות כי דווקא המיומנות הרכות, כמו יוזמתיות, התנהגות מצפונית וסתגלנות הן שיסייעו לצעירים להסתגל ולהתמיד בעולם העבודה הדינמי והרב התהפוכות. למי שאינו כ"כ צעיר בשוק העבודה כבר יש יכולות אלה (מניחה..) וכדאי מאוד להדגיש זאת!


3. קדמו את ההמלצות Recommendations בכרטיס שלכם – אלמנט שיווקי ממעלה ראשונה שתורם גם לקידום האורגני שלכם במנוע החיפוש. בקשו המלצות מאנשים מכובדים וחשובים, כי הפרופיל שלכם ייראה בצד ההמלצה. הגיעו לפחות ל 5 המלצות. קליק להוראות כיצד לבקש המלצות


4. אל תפעלו מתוך תחושת פסיביות (מענה למודעות) אלא קחו יוזמה ופנו לרשת הקשרים שלכם ויצרו לכם את ההזדמנויות בעצמכם. פנו לאנשי מפתח בחברות שמעניינות אתכם. בעידן החדש ובפרט עבור בכירים זו הדרך היחידה כמעט להגיע למשרה הבאה ולקחת על התהליך אחריות ושליטה!


5. אל תתביישו לשווק את עצמכם באמצעות תוכן, אל תרגישו שאתם עושים משהו ששייך למחוזות פייסבוק. מטרתכם לייצר יותר חשיפה לפרופיל שלכם בלינקדאין ופרסום תוכן (לא חייב להיות מקורי) עוזר.


6. השתתפו בדיונים בזירת הלינקדאין ואמרו דברי טעם כמובן. מומלץ לעקוב אחרי סולמיות (השטגים) של עולמות תוכן רלוונטים לכם ולהשתלב שם. פחות מומלץ להשקיע זמן בקבוצות הלינקדאין מכיוון שהן גדולות מדי וחסרות באנגייג'מנט (שיח ודיונים) = פחות חשיפה כך שחבל על זמנכם. קליק להסבר מה זה השטג (סולמית) ואיך להשתמש בפיצ'ר


7. קחו בעלות על תחום ידע מוגדר וכשאתם כותבים תוכן מקורי (לאמיצים…) התמקדו בשלוש מילות מפתח (השטגים ) והתמידו בכך. זה יתרום לזיהוי שלכם בתור מומחים בתחום ותעלו במנוע החיפוש בלינקדאין בהקשר זה. כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *