מי הם האנשים שלא תורמים ללינקדאין שלכם שום דבר


מכירים את הסיטואציה בה איש מכירות כלשהו התקשר אליכם ובטעות עניתם ועכשיו לא נעים לכם לנתק ואתם מקשיבים אבל יודעים שזה בזבוז זמן? האסרטיביים שביניהם יקטעו אותו אחרי דקה שתיים ויסיימו השיחה, אבל מוסכם שגם אלה היו דקות מיותרות.

אותם אנשים קיימים גם בלינקדאין. ואתם לא רוצים אותם ברשת הקשרים שלכם!

מיהם הקשרים שאינם מועילים? ניתן לחלק אותם לכמה קטגוריות

  1. כאלה כאמור שרק מעוניינים למכור לכם ולא להקשיב לכם או לפתח מערכת יחסים עסקית הדדית win win. אגב, אם הם חושבים שבשיגור מסיבי של הודעות מכירה אגרסיביות ובלתי אישיות ל 500 אנשים ביום הם יעלו מכירות הם וודאי טועים. אבל זה נושא לפוסט אחר.
  2. אנשים שרוצים רק "לחלוב" את הפרופיל שלכם מבחינת השגת מידע עסקי אודותיכם: מי בקשרים שלכם, לפתח אתכם שיחה אישית שתועיל רק להם.
  3. אנשים שרק מחפשים להגדיל לעצמם את רשת הקשרים ולא משקיעים באיכותה.
  4. אנשים שברור שלא קראו אודותיכם בפרופיל ולא ברור באיזה הקשר ואיך הגיעו אליכם.
  5. אנשים שהתרשמו מכם בתור מומחים ורוצים לקבל ייעוץ חינם דרך הודעות אישיות בלינקדאין בדמות שיחה תמימה.
  6. מחפשי העבודה – הם מכריזים על עצמם בכותרת הלינקדאין שלהם שהם מחפשים עבודה ומכאן ברור שאם אתם בעלי עסק/ בכירים בארגון סביר שהאינבוקס הבא שתקבלו אחרי שיגור בקשת הקשר הוא "האם יש משרת…אצלכם". לא לכולם מתאים לקבל מסרים כאלה, עם כל ההבנה והאהדה לאדם המחפש פרנסה.

 

תמונה: Unsplash

איך נמנעים מיצירת רשת קשרים לא איכותית

כדאי לבחון כל פרופיל אותו מאשרים ולא לעבוד "על אוטומט". איכות ולא כמות. הכמות נצטברת כפונקציה של זמן. הלינקדאין שונה מפייסבוק והיא אמורה לתת ערך עסקי גבוה, לא ערך חברתי.

לפיכך, לדוגמא, פרופיל כמעט ריק או ללא תמונה, אם עם תמונת לוגו במקום פנים של האדם –לא רצוי לאשר.

למדקדקים שביניכם, בחנו את הפרופיל של האדם ששיגר בקשה לקשר וחשבו : מה ייצא לי מקשר איתו? בחנו את הקבוצות בהן הוא חבר, מה כותב על עצמו, האם יש כאן מצב לקדם אינטרס שלכם בקשר עם אדם כזה? ורק אז אשרו אותו.כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  1. צודקת