למה כדאי לך לנהל בלוג בלינקדאין


רבים מפספסים את ההזדמנות שרשת הלינקדאין מאפשרת לנו – לנהל בלוג לינקדאיני. בפוסט זה אעלה נקודות עיקריות ביתרונות של ניהול בלוג. מיועד למי שמעוניין למתג עצמו כמומחה, להשיג יותר צפיות בפרופיל ולקדם את עסקיו.

 יתרונות בלוג לינקדאין

1. מיתוג כמומחה – הבלוג מאפשר לכל בעל עסק או סטארט אפ למתג עצמם כמומחים. יחידת התוכן המפורסמת בבלוג מייצרת ערך לרשת הקשרים. כמו כן, מבחינה טכנית, היתרון הוא שהפוסטים נעוצים בראש הפרופיל וכל מי שנכנס לפרופיל שלכם יראה את מה שכתבתם ובמה אתם עוסקים, איך עוזרים לאנשים וכד'.

זאת ועוד – מי שנתפס בעיני הקהל בזכות התוכן כמומחה יכול לדרוש יותר כסף עבור שירותיו/מוצריו. כל מילה נוספת מיותרת.

2. העלאת ערך הקשר העסקי והזדמנות לפיתוח עסקי – רשת הקשרים בלינקדאין נמדדת לא רק לפי הכמות אלא בעיקר לפי האיכות. כשאתם כותבים תוכן איכותי אתם מייצרים ערך לקשרים שלכם, מה שעשוי לעורר הזדמנות לשת"פ איתם או להפניות של אנשים המחפשים שירות כמו שלכם.

3. בלוג חוסך לכם הוצאות פרסום. כתבו תוכן מעניין ושפותר בעיות לאנשים. המעגל הראשון של הקשרים ייחשף לתוכן, יגיב, יסמן לייק ואף עשוי ללחוץ על כפתור השייר. התוצאה תהיה חשיפה בפני מעגלים גדולים של עוד עיניים שאינם בקשר הראשון שלכם. בכך תשיגו חשיפה רחבה ללא שהשקעתם דולר. (Earned Media)/

4. אתם מייצרים לעצמכם הזדמנות לחשיפה ענקית באמצעות לינקדאין פאלס מגזין התוכן העולמי של לינקדאין. הבלוגרים המתמידים שכותבים תכנים איכותיים מקודמים על ידי מערכת לינקדאין במסגרת מגזין פאלס של הרשת. במקרה כזה החשיפה לפוסט היא בסדר גודל לא יאומן וזאת, שוב,ללא שהשקעתם שקל. (או דולר..). תוכן זה מקודם בעמודים הראשיים וכן נשלח בדיוור למנויי הפאלס. (נו, סך הכל כמה מליונים…)

5. כי ניתן להשתמש בתוכן (הלינק) בעוד מקומות ברחבי הרשת. בניגוד לסטטוס שמפרסמים ,אשר נבלע בשטף התוכן בפיד של אנשים, הפוסט שנכתב בבלוג מקבל URL (שורות כתובת) אותו ניתן להפיץ בשנית בסטטוס שלכם, בקבוצות, ואף מחוץ לרשת הלינקדאין. זוהי יחידת תוכן עצמאית ש"חיה" בלי קשר ללינקדאין, למרות שהבלוג לינקדאיני.

6. פשוט לתפעול. טכנופובים? חוששים מתפעול בלוג בוורדפרס או בלוגר או כל פלטפורמה אחרת, אבל רוצים להתחיל בכתיבת בלוג? אם אתם בעלי פרופיל בלינקדאין, יהיה הכי פשוט עבורכם לנהל בלוג בלינקדאין. זוהי פלטפורמה מאוד בסיסית שלא דורשת שום ידע טכני. השאיפה לשלמות, כידוע, מעכבת אותנו מלקדם את עצמנו ולייצר פעילות…ולכן כדאי להתחיל פעילות שיווק מאוד פשוטה באמצעות הבלוג בלינקדאין.מהר מאוד תגלו שהדבר פשוט להפליא. גשו ללשונית PUBLISH A POST הכתומה מתחת לשמכם בעמוד הראשי ועברו למסך של יצירת הפוסט בבלוג שם תוכל לכתוב את התוכן, לשמור ולהפיץ.

7. בלוג לינקדאין מקודם בתוך הרשת , לא תתחילו מאפס. אתם וודאי יודעים כמה קשה להשיג צפיות לכל פוסט ולקדם בלוג. לפיכך, כאשר מתחילים לכתוב בלוג ברשת עסקית-חברתית הרבה יותר קל להשיג צפיות והשפעה בזמן קצר כי היא עתירת גולשים ממילא ותמיד יהיה מי שיצפה בתוכן שלכם. ככל שתתמידו יותר ותגדילו את מעגל הקשרים בלינקדאין תזכו ליותר צפיות.

8. כי הוא חינמי. כאן אין הרבה מה לפרט.

לסיכום

בלוג לינקדאין הוא כלי חשוב ביצירת נוכחות רשת חזקה, ממתגת המייצרת הזדמנות נהדרת לפיתוח העסקי שלכם. זהו כלי שיווקי חשוב המייצר מיתוג אישי נהדר וכדאי לנצל את הבמה החינמית, בייחוד אם אתם פונים לקהל לא ישראלי ומחפשים מקום חינמי להתחיל בו לייצור מהלך שיווקי בינלאומי בלי לסכן את הארנק…

לכותבי העברית – הבלוג אינו תומך ב 100% בעברית. ניתן לכתוב בעברית,  אך השורות לא תהינה צמודות לימין ויכולות העריכה (עירוב אנגלית-עברית במשפט) מוגבלות. לידיעה.

 

 

 כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *