מפתיע: לינקדאין מתכננת הוספת גיימניג לפלטפורמה שלה


לינקדאין שוקלת הכנסת גיימינג לפלטפורמה

לינקדאין עשתה לעצמה שם בעיקר כפלטפורמה לאנשים המחפשים לבנות קשרים ולרכוש ידע למטרות מקצועיות, ולגיוס – פלטפורמה שכעת  מחזיקה מעל מיליארד משתמשים. עתה, כדי להגדיל את הזמן שאנשים מבלים בה, החברה פורצת לתחום חדש לגמרי: משחקים.

טק קראנץ' פירסם לאחרונה שלינקדאין עובדת על חוויית משחקים חדשה. היא תעשה זאת על ידי ניצול של אותו גל של פאזל-מניה שעזר למשחקים פשוטים כמו וורדל לייצר הצלחה ויראלית ומיליוני שחקנים. המאמצים עכשיו הם לגבי משחקים בשם "Queens", "Inference" ו-"Crossclimb".

חוקרי אפליקציות מצאו לאחרונה קוד שמצביע על העבודה שלינקדאין עושה. נראה שלינקדאין מנסה להטמיע משחקים עם ניקוד של שחקנים לפי מקומות עבודה, עם חברות שמקבלות "דירוג" לפי אותם ניקודים. דובר לינקדאין אישר שהיא עובדת על משחקים, אך אמר כי עדיין אין תאריך השקה.

"אנו משחקים עם הוספת משחקי פאזלים בתוך חוויית לינקדאין כדי להוסיף קצת כיף, להעמיק קשרים, ובתקווה לעורר הזדמנות לשיחות," אמר הדובר בהודעה לטק קראנץ'.

בעלת לינקדאין, מייקרוסופט, היא ענקית בתחום המשחקים. עסק המשחקים שלה — שכולל את אקסבוקס, אקטיביז'ן בליזארד וזנימקס — יצר כבר 7.1 מיליארד דולר הכנסות ברבעון האחרון, סכום שעובר את הכנסות Windows לראשונה.

דובר לינקדאין סירב לומר איך ואם מייקרוסופט מעורבת בפרויקט המשחקים בלינקדאין.

הפוטנציאל העסקי של משחקים

משחקים הם בין האפליקציות הפופולריות ביותר לטלפונים ניידים ולמחשבים אישיים — גם במונחים של הכנסות וגם של מעורבות — ומשחקי פאזלים קלילים היו אחת מהקטגוריות הפופולריות ביותר בתחום בין משתמשי מובייל.

פלטפורמות שאינן משחקים ניצלו מזמן זאת להגברת התנועה באתריהן — טרנד שלמעשה קדם לאינטרנט, אם תחשבו על הפופולריות של תשבצים ופאזלים אחרים בעיתונים ובמגזינים.

הניו יורק טיימס, שרכשה את הלהיט הוויראלי וורדל ב-2022, מסר בסוף השנה האחרונה שמיליוני אנשים עדיין ממשיכים לשחק במשחק, שכעת הוא חלק מפלטפורמה גדולה יותר של פאזלים ומשחקים מקוונים שפיתחה העיתון.

מאמץ להגדלת השימוש בלינקדאין

לאורך השנים לינקדאין ניסתה מספר תכונות חדשות שונות להגברת האופן וכמות האנשים המשתמשים בפלטפורמה שלה, עם האסטרטגיה שאולי ניתן לתארה בצורה הטובה ביותר כך: לקחת את הכלים הפופולריים ביותר שאנשים משתמשים בהם כרגע ולהפוך אותם לרלוונטיים לקהל ולמוקד של לינקדאין בהקשר עולם העבודה.

כחלק ממאמצים אלה: חינוך מקוון ופיתוח מקצועי, דרך אופרציית פרסום וחדשות, הבאת יותר כלים וידאו ופנייה ליוצרים ולמשפיענים לקחת חלק בפרסום תוכן בלינקדאין.

הנה כמה רעיונות איך הוספת הגיימינג עשויה לעזור למעורבות גולשים וזמן שהייה מוגבר בלינקדאין:

1. תמריצים מבוססי משימות: לינקדאין יכולה לפתח משחקים שמתמרצים את המשתמשים להשלים משימות פרופיל כמו עדכון פרטי קורות חיים, פרסום תוכן מקצועי, או הכרות עם משתמשים חדשים. זה יכול להוביל לפרופילים יותר מלאים ולאינטראקציות רבות יותר בין המשתמשים.

2. ליגות ותחרויות בין חברות ובתוך חברות: יצירת תחרויות עם ניקוד בין חברות ובתוך חברות יכולה לעודד מעורבות מצד החברות והעובדים בפלטפורמה. זה יכול לכלול תחרויות על יצירת התוכן הטוב ביותר, הפרופיל המקצועי המוביל, או המעורבות הקהילתית.

3. משחקי פיתוח מקצועי: הוספת משחקים שמקדמים ידע וכישורים מקצועיים יכולה לעודד משתמשים להשקיע זמן יותר בלינקדאין לצורך הכשרה ולמידה, תוך שימוש בתכנים חינוכיים ואינטראקטיביים.

4. נקודות ותגמולים עבור רשת קשרים: מנגנוני גיימיפיקציה יכולים להציע נקודות, מדבקות או איקונים מיוחדים עבור משתמשים שמרחיבים את רשת הקשרים שלהם או מבצעים אינטראקציות משמעותיות עם אנשים אחרים בפלטפורמה.

לסיכום:

לינקדאין מתמקדת בהוספת אלמנט של גיימינג כחלק מאסטרטגיה להגברת המעורבות והזמן שהמשתמשים מבלים באתר, עם פיתוח חוויית משחקים חדשה, המבוססת על הצלחות ויראליות כמו Wordle, לינקדאין מציעה משחקים כמו "Queens", "Inference" ו-"Crossclimb".

היוזמה זו מנצלת את הפוטנציאל העסקי של משחקים, שהפכו לפופולריים ביותר בעולם האפליקציות והמשחקים. בעקבות זאת, לינקדאין מקווה לשנות את אופן ההתמודדות עם הפלטפורמה, מעבר לחינוך מקוון ופרסום תוכן, לחוויה מרתקת יותר שמשלבת כיף, למידה והזדמנויות רשת.

ומה דעתכם על כך?

האם יצליח ללינקדאין?

רשמו לי בתגובות

מקור הידיעה: TechCrunchכתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *