חדש בלינקדאין: עמודי חברה פרימיום ומה ניתן להרוויח מהפיצ'רים המוצעים אם בכלל


בימים אלה נבחנים עמודי חברה בלינקדאין במתכונת פרימיום (מתכונת מנויים) וחלק מהגולשים כבר מתנסים בהם. למנויי עמודי חברה אלה מוצעים פיצ'רים מעניינים נוספים וחדשים. במאמר אני אסקר אותם ואביע את דעתי בעניין. בסוף המאמר כמה הפתעות על דרכים לא שגרתיות להשגת לידים דרך עמוד החברה שאולי טרם ניצלתם.

פיצ'ר מי ביקר לי בעמוד הלינקדאין

בדומה ל"מי ביקר לי בפרופיל". ניתן יהיה לצפות במבקרי העמוד. וזה מתקשר לפיצ'ר שהכניסו לאחרונה לגולשים מבחינת הפרטיות, האם אני רוצה להיות גלוי בעת גלישה בעמוד כלשהו (האם החלפתם ל"לא"? כי אני עשיתי זאת מייד..). סך הכל זהו פיצ'ר טוב כי עד עכשיו יכולנו רק לדעת מי העוקבים שלנו. מצד שני, הנתון והידע של מי ביקר לי בפרופיל מצריך חשיבה מה ניתן לעשות איתו.

אז אפשר לייצר איתם תקשורת (לא סטוקרית) ראשונית ולהזמין לוובינר או לעקוב אחרי העמוד או לברר את הסיבה לביקור. ניתן לבסס את תחילתה של ידידות נפלאה. יחד עם זאת, צריך לזכור שזה שאדם ביקר בעמוד עדיין לא אומר שהוא בכלל רוצה לעקוב אחריו או לבצע רכישה.החיסרון הנוסף הוא שהתקשורת עם אותו גולש תצטרך להיעשות  דרך יוזר פרטי כי העמוד לא יכול לייצר תקשורת אישית עם אנשים, רק דרך האינבוקס. רק אם הם אלה שיזמו את התקשורת היא תקרה. כך שזו מתנה אבל לא באמת במאה אחוז ומה גם שהיא מצריכה תשומת לב מדוקדקת ידנית ולא דרך תוכנה אוטומטית.

טסטמוניאלס של לקוחות בעמוד החברה בלינקדאין

ניתן יהיה להוסיף עדויות לקוחות. נשמע טוב רק השאלה היא איך ניתן יהיה להוכיח שהוא באמת לקוח? מקווה שהשימוש בפיצ'ר זה לא יעלה את רף הטסטמוניאלס הפייקים כי אז זה לא יועיל הרבה.

כפתורי הנעה לפעולה מותאמים Custom CTA button

לינקדאין הציעו לנו עד עכשיו כפתורי הנעה לפעולה שונים עם מספר מוגבל של אופציות, לדוגמא, "בקרו באתר שלנו", "קבעו שיחה", "בקשו דמו" ועוד. פיצ'ר חדש זה יעניק לאדמינים את האפשרות לכתוב מה שהם ירצו, לדוגמא, "לחצו כאן לקבלת דוגמית חינם" (או ניתן לחשוב על משהו יצירתי יותר!). זה יהווה פתח להעלאת המכירות ואולי אף העלאת המעורבות.

פוסטים מבוססי AI

הבינה המלאכותית של לינקדאין תעזור לכם לכתוב פוסטים. אם אתם חובבי AI אלה חדשות טובות! בפרט לבעלי עסקים קטנים שלא יכולים להעסיק כותבי תוכן ואין להם צוותי שיווק. אולי זה לא מושלם אבל בהחלט טוב יותר מלא לכתוב כלום בגלל מחסומי כתיבה או חוסר ידע מאיפה להתחיל!

ולחברות שכן יש צוות סושיאל ותוכן: הבינה המלאכותית המוטמעת בלינקדאין בהחלט יכולה לחסוך זמן עבודה ולשפר תכנים שממילא כתבתם או להציע רעיונות לתכנים ובוודאי לסייע באנגלית.

מצד שני, ואם אתם לא אוהדי תוכן מבוסס בינה מלאכותית, הרי שגם אלה חדשות טובות עבורכם. אתם תתחרו מול יצרני תוכן שלעיתים נוטה להיות גנרי ולא מקורי, שנצפה בתקופה זו לא מעט לאור ההתלהבות מכלי הבינה המלאכותית.

הזמנות אוטומטיות למעקב אחרי העמוד שלכם

אנשים שיבצעו מעורבות עם התוכן שלכם יוזמנו לעקוב אחרי העמוד. נשמע רעיון אדיר רק העניין הוא שממילא מי שמגיב לכם הוא כבר קרוב לוודאי עוקב העמוד. אז אני לא בטוחה מה הערך הגבוה כאן.

באדג' לינקדאין פרימיום לעמוד החברה שלכם

זה מוגדר פיצ'ר אבל אני לא מבינה את הערך כאן. אולי עניין של ברנדינג אבל אין כאן שימושיות.

עלות הפרימיום בהתאם לשמועות

99$ לחודש עם הנחה של כ 20-25% על הזמנת מנוי שנתי, בהתאם למקור טק קראנץ'. כמו כן יצויין שמדובר במחיר התחלתי. לאן עוד זה יכול לטפס?

האמת היא שגביית תשלום עבור עמוד פרימיום הוא רעיון הגיוני, כאשר למי שמשלם אמורים להיות מוצעים פיצ'רים בעלי ערך גבוה.

אבל מה שחסר לי כאן הוא הדבר החשוב ביותר: הגדלת הריץ' באמצעות כלים מגבירי הפצה של הפוסטים. וזה מה שחיפשתי ברגע ששמעתי על המהלך החדש. כי זה האתגר המרכזי בניהול עמוד חברה.

הבעיה היא שלינקדאין רוצים שחברות ישלמו להם כדי לקבל חשיפות להגדלת תהודת הפוסטים ולצורך כך חברות יצטרכו להסתייע במומחי פרסום במהלכי קמפיינים פרסומיים. וזה לדעתי לא יקרה כי אז הם יגדעו את הענף עליו הם יושבים: ההכנסות מהפרסום.

לסיכום, לא הייתי פוסלת שימוש בפיצ'ר של פרימיום לעמודי חברה בלינקדאין אבל לא מתחייבת מראש למנוי שנתי. יש לבחון את הנושא, אם וכאשר יגיע הפיצ'ר אליכם למרות שכאמור, אני לא רואה ערך רב בפרימיום הזה לבינתיים כפי שהוא.

ובהקשר לעוקבי עמוד הלינקדאין שלכם מספר נקודות ורעיונות איך ניתן להשיג ממנו לידים:

בכל סוף חודש אני נוהגת לבדוק עוקבים שהצטרפו לעמוד ויש שם בהחלט אנשים מעניינים. אלה יכולים להתגלות כלידים טובים עבורכם. אני מפנה את הלידים הפונטציאליים האלה ללקוח שלי ומשלבת אותם בדוח. האם אתם נוהגים לבדוק את העוקבים האלה בפינצטה? הזהב הזה נמצא לכם מתחת לעיניים וייתכן שפספסתם אותו.

הדבר המתסכל היחיד כאן הוא שלא ניתן לייצא אותם כמו יתר הנתונים שכן ניתנים לייצוא ושצריך לעבור ידנית על כולם. וכדי להוסיף על התסכול: לא ניתן לשלוח להם הודעות. ועוד דבר הוא שניתן לדעת דטה על כלל העוקבים (מיקומים, סוג התפקיד) אבל לא לייצר קורלציה בין כל עוקב לבין הנתונים האלה. כך שבעצם מידע זה אינו עוזר הרבה.

מה תוכלו לעשות גם לאור המגבלות?

  • מדי חודש בדקו מי העוקבים החדשים וצרו איתם קשר דרך התחברות מטעם יוזר עובד חברה. ניתן לייצר פנייה ישירה בקשר הראשוני לפני שתאושרו אבל לזה נדרש קופי יצירתי מסקרן שיזכיר גם את העובדה שראיתם שביקרו אצלכם. יש כאן ליד לא קר לגמרי שיצר מעורבות כלשהי אתכם אבל מצד שני הוא ליד קריר למדי עדיין.
  • דרך אחרת, ללא צורך בקשר של חיבור, תהיה להצטרף לקבוצות שהם חברים בהן (וגם אתם) ואז לשלוח להם הודעה דרך הקבוצה גם בלי להיות חברים של קשר ראשון והכל בחינם. ושוב, לא לצאת מנקודת ההנחה שהם רוצים לקנות מכם משהו אלא זו התחלה של תקשורת ראשונית.
  • באנליטיקס עמוד תוכלו לראות מתחרים שלכם (אם ביצעתם שיוך ומעקב) וללמוד על הפעילות שלהם, להיות אצבע על הדופק לגבי הצלחות או אי הצלחות השיווק שלהם בלינקדאין, לראות כמה עוקבים הוסיפו, כמה פוסטים פרסמו ואת רמת המעורבות שלהם ולהקיש מכך עבורכם. לדוגמא: מהלך שעשו ועבד להם היטב, תוכן שעבד להם היטב ולקחת מזה השראה וליישם גם אצלכם.

לסיכום, לינקדאין כמו לינקדאין מעניקים פי'צרים שנשמעים כביכול מבטיחים ובעלי ערך. אבל כשמעמיקים בהם מתגלים חורים. החלק החיובי כאן הוא שזה מצריך מאיתנו מחשבה יצירתית איך ניתן בכל זאת להפיק את המרב מהם.

===========

מנהלי שיווק, בעלי עסקים: אם אתם צריכים עזרה וייעוץ בפיתוח תוכנית התוכן שלכם או בניהול הנוכחות שלכם בלינקדאין – עמודים או פרופילים פנו אלי כאן או כתבו לי בתגובות.

 

 כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *